2013

19 XII

Dreams Music
Cz.Minkus - Dreams Music’13
Agata Zubel, Jan Peszek,
Jerzy Adam Gracjan Vetulani, Marek Chołoniewski,
Czesław CzeT Minkus, Minkus-TMAexplorers
Kraków, Małopolski Ogród Sztuki, g.19:00
 
 

1 XII

Polskie Radio pr.II
K.Moszumańska-Nazar - Orfeusz i Eurydyka
na sopran, baryton, narratora i orkiestrę kameralną
do słów Czesława Miłosza
Agata Zubel - sopran, Ryszard Kalus - baryton,
Mirosław Weinert - narrator, Orkiestra AUKSO,
Marek Moś - dyrygent
g.02:00
 
 

29 XI

Estovest
G.Kurtág - Kafka-Fragmente
Agata Zubel - głos
David McCarroll - skrzypce
Torino, Teatro Vittoria, g.21:00
 
 

27 XI

Festival of Electronic Music
IMATRONIC
B.Lang - DW 16e-Songbook
Agata Zubel - głos
Martin Losert - saksofon
Martin Lorenz - perkusja
Sebastian Berweck - syntezator
Karlsruhe, ZKM, g.20:00
 
 

25 XI

Polskie Radio pr.II
A.Zubel - Kwartet smyczkowy Nr 1
na cztery wiolonczele i komputer
Zespół Cellonet
g.01:00
 
 

20, 21 XI

Cabaret Lunaire
A.Schönberg - Pierrot Lunaire
Brettl-Lieder
Reżyseria: Włodzimierz Nurkowski
Kierownictwo muzyczne: Paweł Szczepański
Scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
Choreografia: Dominika Knapik
Pierrot: Agata Zubel
Ona: Iwona Socha, Karolina Wieczorek
On: Adam Zdunikowsk, Krzysztof Kozarek
Kraków, Opera krakowska, g.18:30
 
 

18 XI

Wrocławska Nagroda Muzyczna
El-Derwid. Plamy na słońcu
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Andrzej Bauer - wiolonczela
Wrocław, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
 
 

11 XI

Melos-Ethos
A.Zubel - Not I
C.Duchnowski - i
I.Zeljenka - Mutations
Agata Zubel - głos
Orkiestra Muzyki Nowej
Szymon Bywalec - dyrygent
Bratysława, Studio Koncertowe Radia Słowackiego, g.19:30
 
 

11 XI

ORF Zeit-Ton
Wien Modern 2013 - retransmisja
A.Zubel - Cadenza
na skrzypce solo
Ernst Kovacic - skrzypce
g.23:00
 
 

4 XI

Culture Scapes Balkan 2013
A.Zubel - Lullaby
SoloVoices
Basel, Gare du Nord, g.20:00
 
 

1 XI

Wien Modern
A.Zubel - Cadenza
na skrzypce solo
Ernst Kovacic - skrzypce
Wiedeń, Konzerthaus, g.18:00
 
 

31 X

Nederlandse Radio 4
Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów UNESCO
A.Zubel - Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
g.22:30
 
 

30 X

Kölner Philharmonie
A.Schönberg - Pierrot lunaire
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Kolonia, Filharmonia, g.20:00
 
 

25 X

Festival de Wallonie
A.Zubel - Lullaby
Pro Arte Nove
Denis Menier - dyrygent
Mons, Conversatoire Royal de Musique, g.18:30
 
 

25 X

WQXR New York Radio
A.Zubel - Cascando
Agata Zubel - głos
Seattle Chamber Players
g.01:17
 
 

21 X

Polskie Radio pr.II
Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów UNESCO
A.Zubel - Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
g.23:30
 
 

20 X

Polskie Radio pr.II
A.Zubel - Kwartet smyczkowy Nr 1
na cztery wiolonczele i komputer
Zespół wiolonczel Cantabile
g.02:00
 
 

16 X

Cztery żywioły
K.Serocki - Oczy powietrza
Agata Zubel - sopran
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Rafał Janiak - dyrygent
Katowice, Sala im.G.Fitelberga, g.12:00
 
 

12 X

El-Derwid. Plamy na słońcu
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Andrzej Bauer - wiolonczela
Zakopane, Teatr im.St.I.Witkiewicza, g.18:00
 
 

1 X

Koryfeusz Muzyki Polskiej
gala rozdania nagród
El-Derwid. Plamy na słońcu
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Andrzej Bauer - wiolonczela
Warszawa, Studio koncertowe Polskiego Radia, g.20:00
transmisja na żywo Polskie Radio pr.II
oraz w internecie
 
 

30 IX

Polskie Radio pr.II
ElettroVoce - Szymborskie improwizacje
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
g.23:30
 
 

22, 23 IX

Staatsoper Hannover
A.Zubel - IN na orkiestrę symfoniczną
prawykonanie
Niedersächsisches Staatsorchester Hannover
Karen Kamensek - dyrygent
Hannover, Opernhaus
22 IX g.17:00
23 IX g.19:30
 
 

20 IX

Muzyka na szczytach
P.Mykietyn - Shakespeares’ Sonnets
Agata Zubel - sopran
Maciej Grzybowski - fortepian
Zakopane, Kościół Św.Krzyża, g.19:00
 
 

6 IX

Muzyka Form Przestrzennych
C.Duchnowski - Muzyka Form Przestrzennych
Agata Zubel - głos
Andrzej Bauer - wiolonczela elektryczna
Cezary Duchnowski - elektronika
Marcin Rupociński - wizualizacje
Elbląska Orkiestra Kameralna
Marek Moś - dyrygent
Elbląg, Centrum Sztuki Galeria EL
 
 

4 IX

RTV SLO
Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów UNESCO
A.Zubel - Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
 
 

21 VIII

ElletroVoce
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, elektronika
ElettroVoce - Dzisiejsze improwizacje
A.Viñao - Chant d’Ailleurs na głos i elektronikę
S.Kupczak - Anafora VII na głos, fortepian i elektronikę
A.Zubel - Parlando na głos i komputer
C.Duchnowski - Monada 3 na głos, fortepian i komputer
Radziejowice, Pałac, g.20:30
 
 

21-23 VIII

Międzynarodowe letnie kursy dla kompozytorów
SYNTHETIS
Pałac Radziejowice
 
 

20 VIII

Polskie Radio pr.II
K.Wołek - Eppur si muove
na sopran, zespół kameralny i live electronics
Agata Zubel - sopran
Krzysztof  Wołek - elektronika
Orkiestra Muzyki Nowej
Szymon Bywalec - dyrygent
g.01:00
 
 

7 VIII

Deutschlandradio Kultur
A.Zubel - Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
g.21:00
 
 

4 VIII

Radio RAI3
A.Zubel - Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
g.20:30
 
 

19 VI

International Society for the Performing Arts
ElettroVoce
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
C.Duchnowski - Monada 3
A.Zubel - Parlando
ElettroVoce - Szymanki Kurpianowskie (wybór)
Wrocław, Opera, g.16:00
 
 

19 VI

Polskie Radio pr.II
C.Duchnowski - Monada 2
na głos, trąbkę i komputer
Agata Zubel - głos
Piotr Wojtasik - trąbka
Cezary Duchnowski - komputer
ElettroVoce - Szymborskie Improwizacje
na głos, fortepian i komputer
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
g.01:00
 
 

17 VI

Polskie Radio pr.II
C.Duchnowski - Trawy rozczochrane
na głos i komputer
A.Zubel - Opowiadania
na głos i fortepian preparowany
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
g.01:00
 
 

16 VI

Radio Antena 2 (Portugal)
A.Zubel - koncert monograficzny
z Festiwalu Sacrum Profanum 2012
Labirynt
na głos i 4 instrumenty
Odcienie lodu
na klarnet, wiolonczelę i elektronikę
Ulicami ludzkiego miasta
na zespół instrumentalny
Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Klangforum Wien
Agata Zubel - głos
Clement Power - conductor
g.01:00
 
 

14 VI

Visegrad Portraits
A.Zubel - Odcienie lodu
Kwartet smyczkowy Nr 1
Qaartsiluni Ensemble
Budapest, Fuga, g.19:00
 
 

11 VI

Made in Italy
P.Billone – Kosmoi.Fragmente
na sopran i zespół
L.Francesconi - Etymo
na sopran, zespół i elektronikę
Agata Zubel – sopran
Remix Ensemble
Michael Wendeberg - dyrygent
Porto, Casa da música, g.21:00
 
 

10 VI

Polskie Radio pr.II
R.Augustyn - Dedykacja
na sopran i kwartet smyczkowy
Agata Zubel - sopran
Kwartet Śląski
A.Zubel - Kwartet smyczkowy Nr 1
na cztery wiolonczele i komputer
Cellonet
P.Szymański - Drei Lieder nach Trakl
Agata Zubel - sopran
Marcin Grabosz - fortepian
A.Zubel - Obciążenie dopuszczalne
na perkusję i komputer
Jan Pilch - perkusja
g.01:00
 
 

8 VI

Atelier MUSMA
A.Zubel – Lullaby
- prawykonanie
Chór Filharmonii Wrocławskiej
Agnieszka Franków-Żelazny - dyrygent
Wrocław, Aula Ossolineum, g.19:00
 
 

7 VI

Polskie Radio pr.II
Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów UNESCO
audycja
g.18:00
 
 

5 VI

NRK Radio pr 2
A.Zubel - Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
g.21:00
 
 

5 VI

NRK Radio pr 2
A.Zubel - Not I 
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
g.21:00
 
 

4 VI

DR Radio p2
A.Zubel - Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
g.19:50
 
 

3 VI

Polskie Radio pr.II
Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów UNESCO
audycja
g.23:30
 
 

2 VI

Lutosławski nie tylko dla dzieci
W.Lutosławski – Tryptyk śląski, Piosenki dziecinne
Agata Zubel – sopran
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Michał Klauza - dyrygent
Katowice, Park Kościuszki, g.12:00
 
 

31 V

Polskie Radio pr.II
Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów UNESCO
A.Zubel - Not I
na głos, zespół instrumentalny i elektronikę
Agata Zubel - głos
Klangforum Wien
Clement Power - dyrygent
g.21:30
 
 

23 V

Polskie Radio pr.II
A.Zubel - Cascando
na głos, flet, klarnet, skrzypce i wiolonczelę
Agata Zubel - głos, Seattle Chamber Players
A.Zubel - Obciążenie dopuszczalne
na perkusję i komputer
Jan Pilch - perkusja
g.01:00
 
 

18 V

Noc Muzeów
El-Derwid - Plamy na słońcu
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Andrzej Bauer - wiolonczela
Wraszawa, Instytut Adama Mickiewicza, Mokotowska 25, g.18:00
 
 

1 V

Baustelle Songbook. Arbeit am Lied
B.Lang - DW 16e-Songbook I
prawykonanie
Agata Zubel - głos
Martin Losert - saksofon
Martin Lorenz - perkusja
Sebastian Berweck - syntezator
Bernhard Lang - reżyseria dźwięku
Berlin, Konzerthaus, g.17:00
 
 

28 IV

Festiwal Prawykonań
A.Zubel - Pomiędzy odpływem myśli a przypływem snu
na głos, fortepian i orkiestrę smyczkową
do poezji Tadeusza Dąbrowskiego
prawykonanie
Agata Zubel - głos
Piotr Sałajczyk - fortepian
Orkiestra AUKSO
Marek Moś - dyrygent
Katowice, Sala Koncertowa im.G.Fitelberga, g.18:00
transmisja na żywo Polskie Radio pr.II
 
 

16 IV

Plamy na słońcu. El-Derwid
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Andrzej Bauer - wiolonczela
Lublin, Filharmonia, g.19:00
 
 

13 IV

Koncert charytatywny Klubu Kiwanis
A.Piazzolla - Tanga
Agata Zubel - głos
Michał Moc - akordeon
Marcin Grabosz - fortepian
Wrocław, Oratorium Marianum, g.18:00
 
 

27 III

Visegrad Portraits
A.Zubel - Not I
Agata Zubel - głos
Qaartsiluni Ensemble
Lajos Rozmán - dyrygent
Budapest, Trafó Nagyterem, g.19:00
 
 

27 III

Polskie Radio pr.II
P.Szymański - Drei Lieder nach Trakl
Agata Zubel - sopran
Marcin Grabosz - fortepian
g.01:00
 
 

21 III

Plamy na słońcu. El-Derwid
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Andrzej Bauer - wiolonczela
London, Royal Festival Hall, g.22:00
 
 

12 III

europa, GLOBAL
A.Zubel - Aforyzmy na Miłosza
Agata Zubel - sopran
Klangforum Wien
Emilio Pomàrico - dyrygent
Wiedeń, Konzerthaus, g.19:30
 
 

3 III

Polskie Radio pr.II
K.Moszumańska-Nazar - Orfeusz i Eurydyka
na sopran, baryton, narratora i orkiestrę kameralną
do słów Czesława Miłosza
Agata Zubel - sopran, Ryszard Kalus - baryton,
Mirosław Weinert - narrator, Orkiestra AUKSO,
Marek Moś - dyrygent
g.02:00
 
 

23, 24, 27, 28 II

Cabaret Lunaire
A.Schönberg - Pierrot Lunaire
Brettl-Lieder
Reżyseria: Włodzimierz Nurkowski
Kierownictwo muzyczne: Paweł Szczepański
Scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
Choreografia: Dominika Knapik
Pierrot: Agata Zubel
Ona: Iwona Socha, Karolina Wieczorek
On: Adam Zdunikowski, Krzysztof Kozarek
Kraków, Opera krakowska
 
 

19 II

Paweł Szymański zaprasza
A.Webern - Sechs Lieder op.14
M.Ronnefeld - Fünf Lieder nach Trakl op.4
P.Szymański - Drei Lieder nach Trakl
Agata Zubel - sopran
Maciej Grzybowski - fortepian
Kameraliści Filharmonii Narodowej
Rafał Janiak - dyrygent
Warszawa, Filharmonia Narodowa, g.19:00
 
 

24 I

Styczeń z Lutosławskim
Plamy na słońcu. El-Derwid
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Andrzej Bauer - wiolonczela
Ewa Guziołek-Tubelewicz - reżyseria dźwięku
Łódź, Filharmonia, g.19:00
 
 

16 I

Muzyka i Literatura - Faust
F.Schubert – Gretchen am Spinnrade
A.Schnittke - Śmierć Fausta z opery
“Historia doktora Johanna Fausta”
Agata Zubel – sopran
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Camerata Silesia
Szymon Makowski - dyrygent
Katowice, Sala im.G.Fitelberga, g.12:00
 
 

14 I

Polskie Radio pr.II
Plamy na słońcu. El-Derwid
Agata Zubel - głos
Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Andrzej Bauer - wiolonczela
Ewa Guziołek-Tubelewicz - reżyseria dźwięku
g.01:00